Rubriky
CESTY

Vychutnejte si lahodný Botník ořech s domácími ingrediencemi!


Botník ořech je skvělý dezert, který se dá připravit s mnoha různými ingrediencemi. Jeho dokonale namleté ořechy se po spojení s jemným těstem a zázvorovou omáčkou rozplývají v ústech.

Vyberte si ingredience

Pokud se rozhodnete Botník ořech připravit doma, budete potřebovat následující ingredience:

  • Ořechy: Mleté ořechy jsou klíčovou složkou Botníku ořech. Ořechy můžete koupit v obchodech s potravinami nebo je můžete namlet sami na mouku.
  • Těsto: K přípravě Botníku ořech budete potřebovat klasické těsto. Můžete ho koupit hotové, nebo jej můžete připravit sami. Pro výrobu těsta potřebujete mouku, vejce a sůl.
  • Zázvorová omáčka: K dokončení Botníku ořech potřebujete zázvorovou omáčku. Můžete ji připravit doma smícháním čerstvého zázvoru, chilli vloček, citronové šťávy a cukru.

Postup výroby

Až máte všechny ingredience připravené, můžete začít s přípravou Botníku ořech. Postup je následující:

  1. Nejdříve roztáhněte těsto do dna pečící formy. Pokryjte jej mletými ořechy a poté těsto překryjte zbytkem ořechů.
  2. Poté dejte náplň do trouby a pečte ji po dobu 25-30 minut na teplotu 180 stupňů Celsia.
  3. Když je náplň hotová, nechte ji chvíli vychladnout a pak se začněte připravovat na servírování. Nalijte do misky zázvorovou omáčku a dejte Botník ořech na talíř.

Vychutnejte si chuť domácího Botníku ořech

Až budete mít Botník ořech hotový, nezapomeňte si ho vychutnat. Užívejte si jeho lahodnou chuť a nezapomeňte se pochlubit svým výtvorem. Pro více informací a recepty se můžete podívat na stránky BREGA.cz.